Send

Biografia Siergieja Semenowa

Pierwsze sportowe osiągnięcia Semenova

Siergiej Semenow, od dzieciństwa, zaczął trenować w biathlonie w jednej ze szkół sportowych, w której prowadził jego ojciec.
Sergey Semenov zaczął składać pierwsze wnioski o sportowe sukcesy jako nastolatek. Już wtedy zaczął brać czynny udział w różnych zawodach w dyscyplinach narciarskich, a później - w biathlonie.
Pierwszą dużą konkurencją, w której uczestniczył Siergiej, były Mistrzostwa Świata Juniorów w 2009 roku. Ten rok był pierwszym, kiedy całkiem poważnie zadeklarował swoje sportowe możliwości.
W tym czasie Sergey zajął 14. miejsce w drużynie na zawodach na Słowacji w miejscowości Szczyrbskie Jezioro. Był tam na 44 miejscu i w zawodach indywidualnych.

Latający narciarz Sergey Semenov - nadzieja rosyjskich sportów

Również w tym sezonie w styczniu, sportowiec był w stanie wygrać złoto w mistrzostwach, które odbyły się w Nizhny Tagil. Tam zajął czwarte miejsce w skoczni K-90 i drugi wynik w wyścigu Gundersen, który ogólnie wygrał.

Kariera sportowa na starcie Sergei Semenov

Po tak udanym starcie, Siergiej Semenow został zauważony przez prowadzących trenerów sportowych i stał się jednym z uczestników rosyjskiej narodowej drużyny biatlonowej, która obejmowała również Siergieja Maslennikowa i inne sportowe postaci w tym czasie.
W pucharach kontynentalnych w latach 2010-2012 Sergey wziął udział w 11 startach. Najlepsze wyniki wśród nich to 17. miejsce drużyny w sprincie w Park City w 2011 roku i 19. miejsce w wyścigu Gundersona, który odbył się w 2012 roku w Klingenthal.
Na 12. etapie i finale Pucharu Rosji, który odbył się w marcu 2011 roku w Ufie, Sergey Semenov również mógł się pokazać. Tam, w klasyfikacji generalnej, był w stanie zdobyć drugi szczyt podium, tracąc tylko Damira Hinsertdinova o 26 punktów. Następnie Sergey Dyachuk (Nizhny Tagil) zdobył trzecie miejsce, zdobywając 184 punkty, co było wynikiem o 35 punktów mniej niż wynik Semenova.
Sergey Semenov wziął udział w Uniwersjadzie, która odbyła się w 2011 roku w Turcji w mieście Erzurum. Następnie udało mu się zająć tylko 17 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Rok 2012 przyniósł również szereg dość wysokich pozycji. Oprócz wspomnianego wyżej 17. miejsca w Pucharze Kontynentalnym w wyścigu Gundersona, gdzie również udało mu się pokonać Maslennikova, Semenow w Pucharze Świata w Libercu był w stanie osiągnąć 38. pozycję,pokazując jeden z najwyższych wyników dla Rosjan. Również w tym sezonie Sergey został brązowym zdobywcą mistrzostw Rosji w konkursach dowodzenia.

Sergey Semenov w 2013 roku - szczyt kariery sportowej

Na zawodach, które odbyły się w czerwcu 2013 roku w mieście Vuokatti w Finlandii, udało się obejść Siergieja Semenowa, w tym Rosjanina, który wygrał Olimpiady - Nikitę Kryukov. Tam otrzymał srebro, tracąc tylko nieznacznie właściciela Finn Ivo Niskanen. Siergiej był w stanie podjąć poważną decyzję o przyszłych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w rosyjskim Soczi.

Sergey Semenov - obiecujący rosyjski zawodnik w kombinacji norweskiej

Również Siergiej jest już włączony w skład rezerwowy stałego zespołu na nadchodzący sezon 2013-2014, wraz z takimi osobistościami jak Wiaczesław Barkow, Siergiej Dyaczuk, Ernest Yakhin, Timofey Borisov i wielu innych.

Przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich Sergey Semenov

Teraz Sergey intensywnie przygotowuje się do przyszłych Igrzysk Olimpijskich. W dniach 12-27 maja został członkiem jego pierwszego obozu treningowego tej wielkości, który odbył się w Soczi na terenie bazy Yug-Sport.Drugi zbiór przygotowawczy był w Logoisk na Białorusi. Trwało to od 6 do 23 czerwca i zostało wysłane na ogólne szkolenie fizyczne i specjalne.
Główny zbiór był od 1 lipca do 15 lipca w Soczi i Czajkowskim. Stamtąd zawodnik udał się również na testowe tory przedolimpijskie w ramach letniego Grand Prix w dniach 21-22 lipca. Dalsze opłaty były głównie natury specjalnych szkoleń z elementami ogólnego fizycznego. Ich miejsce
Soczi i baza w Czajkowskim były prowadzone głównie. A dzięki wynikom pokazanym na etapie przygotowawczym można ukryć nadzieję na dobre wyrównanie i bezpośrednio na przyszłych Igrzyskach Olimpijskich.

Osobiste życie Siergieja Semenowa

O życiu osobistym Siergieja Siemionowa praktycznie nic nie wiadomo. Być może dopóki nie nadejdzie czas na ten etap. W tej chwili jego priorytet w karierze sportowej, która nabiera coraz większego tempa. I w tej chwili może to być dla niego przeszkodą.
Dziś Siergiej Semenow jest aktywnym uczestnikiem wielu mistrzostw. Zdobył już więcej niż jeden punkt i są podbite sportowe postumenty.Ale większość - w konkursach młodzieżowych. Ale mówi więcej o jego niewydanym zapasie sił na zdobywanie szczytów sportowych w przyszłości i możemy spodziewać się dużej liczby jasnych zwycięstw w przyszłości jako sportowiec.
Trenerem sportowca przez te wszystkie lata był George Zacharow. Jego głównym zespołem na różnych mistrzostwach w Rosji jest zespół ShVSM (St. Petersburg).