Sasha Cohen, biografia, aktualności, zdjęcie!

Biografia Sasha Cohen

Sasha Cohen to jasna rolka i jasna dziewczyna. W życiu tej utalentowanej amerykańskiej kobiety było wiele różnorodnych zwycięstw, tytułów i medali. Dlatego w tym momencie, kiedy ten niezwykły sportowiec jedzie po lodzie, ogromna ilość entuzjastycznych poglądów natychmiast rzuca się w jej stronę.
Ale co jest takiego wyjątkowego w tym miniaturowym pięknie? Kiedy rozpoczęła się jej kariera sportowa i jakie momenty w niej zasługują na wyróżnienie? Postaramy się dzisiaj to wszystko zrozumieć.

Wczesne lata, dzieciństwo i rodzina łyżwiarka figurowa Sasha Cohen

Sasha Cohen urodziła się w małym miasteczku Westwood (Kalifornia) 26 października 1984 roku. Jej ojciec, Roger Cohen, był dość udanym prawnikiem i konsultantem z Los Angeles. Nie mniej udaną osobą była także matka naszej dzisiejszej bohaterki - ukraińskiej Galiny Feldman - która od dawna zawodowo zajmuje się gimnastyką i baletem.

Łyżwiarka figurowa Sasha Cohen osiągnęła wielki sukces

Być może to był przykład matki, która sprawiła, że ​​Sasha Cohen po raz pierwszy pomyślała o karierze sportowej. Od dzieciństwa nasza dzisiejsza bohaterka uczęszczała na zajęcia z gimnastyki, ale w wieku siedmiu lat zdecydowała się nagle przejść na łyżwiarstwo figurowe.I nie zagubiony! Przez długi czas zmieniała klasy w różnych szkołach sportowych, ale w wieku jedenastu podjęła decyzję o uprawianiu sportów na serio.
Już jako nastolatka zaczęła pojawiać się na różnych konkursach w skali miasta i federacji. Żywe występy młodej łyżwiarki figurowej przyciągnęły uwagę wybitnych amerykańskich trenerów, a wkrótce nasza dzisiejsza bohaterka została zaproszona do amerykańskich mistrzostw łyżwiarstwa figurowego.
W 2000 roku, po raz pierwszy w swojej karierze, wyszła na lód w ramach tak prestiżowych imprez sportowych i niemal natychmiast stała się prawdziwą kochanką Ameryki. Rywalizując z dorosłymi sportowcami, szesnastoletnia dziewczynka pokazała takie cuda na korcie, że bardzo szybko stała się głównym faworytem zawodów. Jednakże, z powodu braku doświadczenia, Sasha Cohen nie udało się wygrać w tym czasie, zatrzymując się zaledwie o krok od cennej nagrody.
Łyżwiarka figurowa Sasha Cohen
Srebrny medal mistrzostw otworzył drogę młodej figurce amerykańskiej młodemu łyżwiarzowi figurowemu. Wkrótce pojawiła się na międzynarodowych mistrzostwach wśród juniorów, aw 2001 roku ponownie otrzymała pozwolenie na start w zawodach w łyżwiarstwie figurowym w USA.
Jednak tym razem nie dostała się na Mistrzostwa Ameryki. Powodem tego była kontuzja pleców. W 2002 r., Łącząc kulturowe studia w dziedzinie kształcenia, młoda piękność ukończyła liceum Futures High School, a po uzyskaniu dyplomu mogła w pełni skoncentrować się na zajęciach sportowych.

Dalsza kariera sportowa Sasha Cohen

W 2002 roku nasza dzisiejsza bohaterka pojawiła się ponownie na Mistrzostwach USA, ostatecznie odzyskując swój srebrny medal. Sukces ten zapewnił Sasha Cohen bilet na Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City, w którym młode amerykańskie piękno zajęło wysokie czwarte miejsce. Dziewczyna osiągnęła podobny wynik podczas debiutanckiego Pucharu Świata w Japonii, Nagano. Jednak nasza dzisiejsza bohaterka nie pomyślała nawet o sukcesie dwóch czwartych miejsc.
W 2003 r. Zerwała ze swoim byłym trenerem, Johnem Nixem, i rozpoczęła naukę pod okiem Tatyany Tarasovej. Współpraca z rosyjskim trenerem pozwoliła jej wygrać kilka etapów Grand Prix ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), a także zabezpieczyć drugie miejsce na rosyjskiej scenie konkursu - "Puchar Rosji". Te osiągnięcia dały naszej dzisiejszej bohaterce miejsce w finałach Grand Prix, którą z powodzeniem wygrała.
Sasha Cohen i Todd Eldridge
Potem, w karierze łyżwiarzy figurowych, był brązowy medal na Mistrzostwach USA i kolejne czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Waszyngtonie.
Największy sukces zawodowy Sasha Cohen osiągnął w sezonie 2003-2004. W tym okresie wygrała turnieje "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" i zajęła drugie miejsce w finałach Grand Prix. Jakiś czas później nasza dzisiejsza bohaterka zmieniła trenera i zaczęła pracować pod kierunkiem amerykańskiego specjalisty, Robina Wagnera. Wraz z nim zdobyła srebrne medale w Mistrzostwach USA i stała się drugim na mistrzostwach świata.
Mimo wszystkich sukcesów, już w następnym sezonie Sasha Cohen ponownie odnowiła współpracę ze swoim byłym mentorem Johnem Nixem. Z powodu nowych bólów kręgosłupa, sportowiec odmówił występu w Grand Prix, ale jakiś czas później udało jej się jeszcze wystąpić na Mistrzostwach USA i mistrzostwach świata, które odbyły się w Moskwie w tym roku. W obu konkursach dziewczyna zajęła drugie miejsce.
W sezonie 2005-2006 nasza bohaterka po raz pierwszy w swojej karierze wygrała Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Następnie na Igrzyskach pojawił się widowiskowy występ, w którym Sasha ponownie stała się drugim.

Życie Sashy Cohen poza sportem

Po wspaniałym występie na olimpiadzie utalentowana Amerykanka ogłosiła, że ​​odchodzi ze sportu. W tym samym roku dziewczyna zaczęła często występować w Stanach Zjednoczonych z wieloma programami rozrywkowymi, a także często pojawiała się w telewizji. Wkrótce próbowała również jako modelka i wkrótce została zaliczona do najpiękniejszych sportowców Ameryki.

Łyżwiarka figurowa Sasha Cohen wróciła do profesjonalnego sportu

Jakiś czas później dziewczyna zagrała także w filmach "Zwycięzca", "Blade of Glory" i komedii "Bratz". W ten sposób Sasha Cohen pokazała całemu światu, że może być "swoją" nie tylko na lodzie, ale także w świecie amerykańskiego kina.
Dopiero w 2009 roku nasza dzisiejsza bohaterka oświadczyła, że ​​chce znowu powrócić do profesjonalnego sportu. Następnie została włączona do grona uczestników Grand Prix we Francji i Stanach Zjednoczonych. Ale z powodu problemów zdrowotnych w obu turniejach dziewczyna nie pojawiła się.
W 2010 roku wzięła udział w Mistrzostwach USA, ale ostatecznie zajęła dopiero czwarte miejsce.