Aliya Mustafina, biografia, aktualności, zdjęcia!

Biografia Aliya Mustafiny

Dzieciństwo

Aliya urodziła się w rodzinie sportowej. Jej ojciec, Farhat Mustafin, zdobył brązowy medal w Montrealu na igrzyskach olimpijskich w grecko-rzymskich zapasach w 1976 roku. Ale matka Eleny Kuzniecowej uczyła fizyki w szkole. Nawiasem mówiąc, młodsza siostra Alia Naila jest również zaangażowana w gimnastykę i osiągnęła stopień mistrza sportu. Jednak dziewczyna po kontuzji opuściła sport i bierze udział tylko w zawodach amatorskich.
O szóstej, Alia została zabrana do sekcji sportowej. Po zajęciach dziewczyna zaczęła wygrywać konkursy dla dzieci jeden po drugim, a następnie młodzież. W sumie Musfina zdobyła pięć medali najwyższego szacunku na trzecich Igrzyskach uczniów. Ale nieco później, Aliya przestała chodzić na treningi z powodu braku zrozumienia ze strony trenerki Diny Kamalovej. Wraz z jej młodym zawodnikiem wybuchł konflikt. Później gimnastyk nadal trenował, ale już u Aleksandra Aleksandra.

Wielki sport

Jesienią 2007 r. Mustafina pojawił się na nieoficjalnych mistrzostwach świata Junior International. Tam, w Jokohamie, od razu zdobyła pięć srebrnych medali. W niektórych rodzajach wszechstronności i absolutnym prymacie.Dziewczyna przegrała tylko z amerykańską Rebeccą Bross, która pięć razy zdobyła złoto.

Młody talent

Ale w Mistrzostwach Europy Juniorów w 2008 r. We francuskim Clermont-Ferrand Aliya Mustafina wraz z Anną Dementiewą, Tatianą Nabijewą, Anastasią Nowiką i Tatyaną Solowjewą została liderem turnieju drużynowego w gimnastyce. W tym wszystkim, w którym Aliya wzięła srebro, przegrała z Tatianą Nabiewą.
Kolejnym etapem w życiu Alii były Mistrzostwa Rosji w 2009 roku. W kobiecych ubraniach Mustafina zdobyła złoty medal, wyprzedzając Tatianę Nabijewą i Ksenię Semenową. Kolejna złota gimnastyczka wygrała z drużyną Moskwy, w której grały także Elena Zamolodchikova, Julia Berger, Anna Myzdrikova, Maria Chibiskova i Elena Syrnikova. Dziewczyna nie pozostała bez medali, a w niektórych rodzajach dookoła dostała złoto, srebro i brąz.
Wygrała zwycięstwo w Pucharze i Pucharze Rosji. Zawody kwalifikowały się do Pucharu Świata. Zawodniczka nie brała w nich udziału, ponieważ nie miała 16 lat. Natychmiast pięćdziesiąt złotych medali wygrała Aliya Mustafina w Światowym Gimnazjum w Doha,wygrała turniej all-around w ćwiczeniach podłogowych, w ramach zespołu oraz w nierównych barach i dziennikach. Sportowcy mają srebro do swojego skarbca.

Moment zwycięstwa

W 2010 roku, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, Aliya uczestniczyła w czwartym etapie Pucharu Świata. Gimnastyk pokazał drugi wynik w ćwiczeniach na belce, a czwarty - na nierównych prętach.
Następnie odbyły się Mistrzostwa Europy 2010, w których Mustafina wraz z Ekateriną Kurbatową, Tatianą Nabijewą, Anną Myzdrikovą i Xenią Semenovą zdobyła złoto i została dwukrotnym srebrnym medalistą. Nieco później zawodnik uczestniczył w losowaniu Open Cup of Japan. Z kolegami pokonała zawodniczki z Japonii. All-around Aliya pokazał trzeci wynik.
Następnie, w Pucharze Rosji, Musfina wygrał wszechstronny finał, wyprzedzając srebrną medalistkę Xenię Afanasjew. Alia ćwiczyła na nierównych kratach, stawała się pierwsza, druga stała w skarbcu, a trzecia na belce.
Aliya Mustafina na wideo
Wyniki pomogły gimnastyczce dostać się do zespołu na Mistrzostwa Świata w 2010 roku. Specjalnie dla niego dziewczyna skomplikowała program dla siebie, studiowała "2,5 śruby Jurczenko".W rezultacie, po pierwszym wyniku dotarła do finału all-around i dostała się do finału 4 typów. To był ostatni raz w 1997 roku Svetlana Khorkina. W finale Alia wzięła złoto. By the way, rosyjska gimnastyczka, która stała się mistrzem świata w osobistym all-around, ostatnio w 2003 roku była ta sama Svetlana Khorkina. Poza tym trzykrotnie Mustafina był drugim w niektórych typach nierównorzędnych barów, skarbców i ćwiczeń na podłodze. W sumie zawodnik upadł, a więc odpadł z walki. Debiutująca w mistrzostwach Aliya Mustafina zdobyła największą liczbę medali w mistrzostwach, Rosja zajęła drugie miejsce w zawodach drużynowych. W 2011 Aliya rozpoczęła od przemówienia na scenie Pucharu Świata. Wokół niej wzięła srebro.

Trauma

W kwietniu 2011 r. Aliya zraniła stopę w Mistrzostwach Europy. Wylądowała źle po krypcie. Platforma zostawiła dziewczynę w rękach trenera. Następnie gimnastyczka została zmuszona do wycofania się z zawodów. Lekarze zdiagnozowano - pęknięcie więzadeł krzyżowych lewego kolana. Sportsmenkę operowano dalej. W okresie rehabilitacji bez Aliji odbyły się mistrzostwa świata. A Mustafina zaczął trenować za trzy miesiące.

Igrzyska Olimpijskie 2012

Podczas przygotowań do Letniej Olimpiady Mustafina brała udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach i Pucharze Rosji. Zawodnik wystąpił także na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. W finale brała udział w kadrze narodowej w mistrzostwach drużynowych oraz w zawodach indywidualnych. Wraz ze swoimi rosyjskimi kolegami wzięła srebro w drużynie. Ponadto Alia wzięła brąz w całości dookoła. Nawiasem mówiąc, dziewczyna nie zrobiła "2,5 śruby Jurczenko", z powodu którego została ranna. Na nierównych kratach Mustafina wygrał złoto. W nowym stuleciu jest to pierwsze rosyjskie złoto na igrzyskach olimpijskich w tym sporcie.