Magdalena Neuner, biografia, aktualności, zdjęcia!

Biografia Magdalen Neuner

Magdalena Neuner - niemiecki biathlonista, mistrz olimpijski. Ma siedem małych pucharów świata. Najpopularniejszy sportowiec w Niemczech.

Dzieciństwo

Magdalena Neuner urodziła się w rodzinie pracowników banku, Paula Neuner i Margit. W rodzinie Neunerów jest czworo dzieci: starszy brat Paul, a także Christof i Anna są młodszymi braćmi i siostrami Magdalen. Anna jest również zaangażowana w biathlon - bierze udział w konkursach młodzieżowych.
Neuner spędził całe dzieciństwo w małej bawarskiej wiosce Wallgau, gdzie nadal mieszka. Od czwartego roku życia zaczęła jeździć na nartach, była członkiem klubu narciarskiego SC Wallgau. W wieku dziewięciu lat rodzice przenieśli ją do sekcji biathlonowej, która od razu jej się spodobała. Neuner okazał się utalentowanym biathlonistą, ale Magdalena zdecydowała się wystąpić w zawodach sportowych dopiero w wieku szesnastu lat po ukończeniu szkoły.

Kariera sportowa

Dobre wyniki w zawodach biathlonowych pojawiły się jednak natychmiast. Podczas pierwszych czterech lat występów Neuner zdobył siedem nagród na mistrzostwach świata w drużynie młodzieżowej.

Wielopłaszczyznowa Magdalena Neuner

Magdalena zdobyła pierwszy medal w mistrzostwach juniorów w 2004 roku, wygrywając sztafeta i sprint, i była w stanie zająć drugie miejsce w wyścigu. W następnym roku otrzymała kolejne trzy medale w podobnych konkursach.
W 2006 roku Junior Neuner ponownie zdobył trzy nagrody: dwa złote i jeden srebrny medal.
2008 to jej ostatnie mistrzostwo juniorów, w którym biathlonista zostaje zwycięzcą wyścigu i sprintu. Dzięki temu sukcesowi Magdalena wygrała prawo do rywalizacji o Puchar Europy. W sezonie 2005/06 wygrywa trzy wyścigi i zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jej tak znaczące wyniki pozwalają głównemu trenerowi Uwe Mussegangu na włączenie Neuner w drużynie narodowej do walki o Puchar Świata.
Magdalena zadebiutowała na Mistrzostwach Świata 13 stycznia 2006 roku, gdzie będąc w rezerwie, tymczasowo zastąpiła Ushi Disl z wyścigu. W pierwszym wyścigu i sprincie w Ruhpolding zajęła 41. miejsce bez punktów punktowych, ale już na zawodach w Kontiolahti 16 marca 2006 roku zajęła czwarte miejsce. Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata wygrało w następnym roku. 5 stycznia w sprintu 7,5 km Magdalena stała się najlepsza.Po świetnych wynikach na Mistrzostwach Świata w Anterselvie, zdobyła swój trzeci złoty medal, stając się potrójnym mistrzem, najmłodszym w historii biathlonu. Pod koniec 2007 roku została uznana przez dziennikarzy za najlepszego sportowca roku w Niemczech. Zgodnie z wynikami Pucharu, który składał się z dziewięciu etapów, Neuner zdobył 720 punktów i zajął 4 miejsce.

W reklamie bielizny

W następnym sezonie biathlonista otrzymał trzy kolejne nagrody w Pucharze Świata - Pucharze Świata i Dwóch Kryształowych Kryształach. Wyniki kolejnego losowania, które składa się obecnie z 10 etapów: 818 punktów, pierwszego miejsca i tytułu zwycięzcy Pucharu Świata. Pierwsze indywidualne zwycięstwo to zwycięstwo w wyścigu od ogólnego startu w Oberhofie, gdzie Magdalena skończyła z flagą Niemiec. Seria zwycięstw w mistrzostwach w Ostersund była kontynuowana. Pomimo faktu, że początek forum był zniechęcający dla Neuner: na czele biathlonista popełnił trzy pudła, tym samym pozostając poza linią zwycięzców medalowych. Ale później zrehabilitowany, wygrywając wyścig, a także wnosząc znaczący wkład w zwycięstwo niemieckiej drużyny. Tym samym kończąc mistrzostwo sześciu razy w mistrzostwach.Po udanym występie w Chanty-Mansyjsku, stała na czele klasyfikacji generalnej i wygrała losowanie Pucharu przed czasem. W Holmenkollen, mając przeciętne wyniki w wyścigach, wciąż wygrywano walkę o Mały Puchar.
Rok 2008/09 nie był tak udany, chociaż Magdalena otrzymała Crystal Globe (indywidualne wyścigi), ale nie wygrała ani jednej osobistej nagrody, podobnie jak nie odniosła znaczącego sukcesu na Mistrzostwach Świata. Wyniki tego sezonu to 891 punktów i czwarte miejsce.
Sezon olimpijski w sezonie 2009/10, najbardziej udany w swojej karierze sportowej. Fazy ​​styczniowe nie przyniosły Magdalenie zwycięstwa: drugie i trzecie miejsce, ale na ostatnim etapie w Forcie Kent ma miejsce pełna kolekcja nagród. Neuner wygrał dwudziestego jubileuszowego zwycięstwa w Słowenii, choć popełniła dwie porażki, ale stała się najlepsza w wyścigu. Chociaż pierwszy etap tego sezonu, Neuner przegapił z powodu choroby. W drugim etapie w Hochfilzen Magdalena zajęła 29. i 28. miejsce. Trzeci etap wyścigu odbył się w słoweńskim mieście Pokljuka, w wyniku czego zajął trzecie miejsce w sprincie i drugie miejsce w wyścigu. Kolejny etap, który miał miejsce w Oberhofie, Neuner stracił z powodu kontuzji pleców, którą otrzymała podczas rozgrzewki przed pierwszym wyścigiem.Na zawodach w Ruhpolding dwukrotnie zajął trzecie miejsce, ale występ na ojczystej ziemi rozczarował porażką sztafety. Podczas ostatniego, szóstego etapu, które odbyło się w Antholz-Anterselva, Magdalena wykazała się znakomitym przygotowaniem i pierwsza minuta dotarła do mety. Przyjęty tylko jeden błąd w biegu sprinterskim, mimo to uzyskał doskonały wynik, tym samym zdobywając szesnastego osobistego zwycięstwa w Pucharze Świata.

Magdalena uwielbia się dziać

W lutym w Vancouver, podczas debiutu na Olimpiadzie, Magdalena zdobyła trzy nagrody i została dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Po zakończeniu olimpiady, w niecałe dwa tygodnie, na nowym etapie w miejscowości Kontiolahti, Neuner zajął 5 miejsce w sprincie i 2 miejsce w wyścigu. Na przedostatnim etapie w Norwegii biathlonista wygrywa czwarty mały kryształowy glob. I na ostatnim etapie, ona ponownie wygrywa, zdobywając 933 punkty, i dostaje Crystal Globe sekundę w sezonie.
Na konferencji prasowej w Leogang w dniu 6 grudnia 2011 r. Neuner powiedział, że chce zakończyć swoją karierę po sezonie 2011/12. W pierwszym etapie tego sezonu, tradycyjnie odbywającego się w Östersund, Magdalena zdobyła brąz trzy razy.Również w Hochfilzen pokazuje doskonałe wyniki w sprincie i wyścigach. Na czwartym etapie w Oberhof, który zakończył się sukcesem dla biathlonisty, wygrywa wyścig sprinterski, więc Neuner zostaje zrehabilitowany przed swoimi fanami za porażkę w sztafecie. Kolejne wysokie wyniki wzmacniają jej pozycję lidera w Mistrzostwach Świata. W Czechach Neuner wszedł na podium dwa razy - w indywidualnym wyścigu sprinterskim i otrzymał trzeci wynik końcowy. Jednak pogoń za foną zostanie zapamiętana przez fanów Magdaleny przez długi czas z powodu jej absurdalnego błędu - Neuner prowadził wyścig, zajmując pozycję strzelecką naprzeciwko pierwszej jednostki, strzelając do drugiej. Wykonawszy cztery udane strzały, dopiero wtedy zauważyła swój błąd i wykonała ostatni rzut do pożądanego celu. Zgodnie z regułami konkurencji, za takie błędy trzeba przejść cztery kary. W ten sposób Neuner zajął 7 miejsce.